Haftalık En Çok Yükselen ve Düşen Hisseler, Bu Hafta Güncel Liste

haftalık en çok kazandıran ve kaybettiren sirketler
haftalık en çok kazandıran ve kaybettiren hisseler

2024 yılına hisse senedi piyasası olumlu bir başlangıç yaptı. Zaten önceki borsa yorum ve analizlerimizde Ocak 2. haftasından itibaren yükseliş beklediğimizi ifade etmiştik. Nitekim öyle oldu ve 7,200 puan seviyesine kadar gevşeyen BIST 100 endeksi hızlı bir toparlanma ile Ocak ayı bitmeden 8,300 seviyesine geldi. Bu yükselişte bazı hisseler yatırımcısını sevindirirken, bazıları ise yükselişten payına düşeni pek alabilmiş gibi değil. Borsa yeni bir rekor yolculuğuna çıkmış gibi duruyor. Buna karşın bazı hisse senetlerinde 1 yıllık düşüş yüzde 50’nin üzerinde. Bu bölümde haftalık olarak en çok yükselen ve düşen hisselerin listesini paylaşacağız. Her hafta güncele bir şekilde son 1 haftada en çok düşen hisseler ve yine son 1 haftada en çok yükselenler listesini bu bölümde güncel haliyle bulabilirsiniz.

Bu Hafta En Çok Yükselen Hisseler – 26 Ocak 2024

Geride bırakmak üzere olduğumuz haftanın en önemli gelişmesi şüphesiz TBMM’nin İsveç’in NATO’ya üyeliğini onaylaması oldu. Üyelik onayı sonrasında Biden Kongre’ye mektup yazarak Türkiye’ye F-16 satışının onaylanması çağrısında bulundu. Arka planda ABD ile anlaşmalar yapıldı mı, Türkiye’ye bu işin getirisi ve götürüsü ne olacak merak konusu iken, olayın borsaya yansıması ise beklendiği gibi pozitif oldu. BIST 100 endeksi haftayı 8,50 puan üzerinde kapadı. İşte 26.01.2024 ile noktalanan haftada yatırımcısına en çok kazandıran yani haftalık en çok yükselen hisseler listesi;

Haftalık en çok yükselen hisseler 26.01.2024
Haftalık en çok yükselen hisseler 26.01.2024, bu hafta en çok kazandıran hisseler

Haftalık En Çok Düşen Hisseler – 26.01.2024

Genel olarak yükseliş eğilimli bir hafta oldu diyebiliriz. Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerinin çok büyük bir bölüm haftayı poztif tarafta kapadı. Buna karşın haftayı negatif fiyatlama ile kapatan hisse senetleri de oldu. Yine borsanın yükselişine haftalardır ayak uyduramayan hisseler de yok değildi. Yine de genelleme yapacak olur isek, hisse senetlerinin büyük bölümü haftayı yükselişle kapadı. Yükselişle kapanan bu haftanın en çok düşen yatırımcısına kazandırmak yerine para kaybettiren hisseleri ise şu şekilde;

  A101 Kaçta Açılıyor İşte Açılış,Kapanış Saati
Haftalık en çok düşen hisseler 26 Ocak 2024
Haftalık en çok düşen hisseler 26 Ocak 2024, yatırımcısına en çok kaybettiren şirketler

Bu bölümde bu hafta yatırımcısına en çok para kazandıran ve en çok para kaybettiren hisselerini sizler için listeledik. Bu sayfa haftalık olarak güncellenmeye devam edecektir. Bu sayede bulunduğunuz haftanın en çok yükselen ve en çok düşen hisselerini kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Haftalık en çok yükselen hisseler de yer almak her yatırımcının hayalidir. Ancak bazen yapmış olduğumuz yanlış tercihler bizi haftalık ençok kaybettiren hisseler listesine de sokabilir. Hatta bazen yanlış kararlar vermesek bile o anki konjonktür bizim para kaybetmemize neden olabilir. Borsada kar ve zarar kardeştir diyerek yola devam etmek gerekir. Yatırımlarınıza bir günlük veya bir haftalık değil de daha orta ve uzun vadeli bakmanız avantajınıza olabilir. Ancak günlük trade ile para kazanma yoluna da gidebilirsiniz. Eğer yıllık en çok para kazandıran ve kaybettiren hisseleri görmek isterseniz bunun için son 1 yılda en çok kazandıran ve kaybettiren hisseler listesine göz atabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*