İstenmeyen SMS engellemesi nasıl yapılır?

İstenmeyen SMS engellemesi nasıl yapılır
İstenmeyen SMS engellemesi nasıl yapılır

Spam ve bahis sitelerinden gelen mesajlardan bıktınız mı? Gelen kutunuzu her gün spam düzeyinde iletilerle dolu tutmak için bir çözüm arıyorsanız, istenmeyen SMS’lerin sizin için nasıl engelleneceğini adım adım açıklayacağız. iOS SMS engelleme ve Android SMS engelleme yolları düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Kullanıcılar istemeseler bile, sürekli şirketlerden veya dolandırıcılardan gelen mesajlara maruz kalırlar. Bu gibi durumlarda yapılacak ilk şey, mesajları doğal olarak engellemektir. Bu gereksiz bildirimi ortadan kaldırır ve mesaj kutunuzun spam ile doldurulmasını önler. Burada, çok basit bir işlem yaparsanız, istenmeyen SMS engellemesi işlemini sona erdirebilirsiniz.

İstenmeyen SMS engellemesi nasıl yapılır
İstenmeyen SMS engellemesi nasıl yapılır

Android telefonlar istenmeyen SMS’ler nasıl engellenir?

Adım 1: Android SMS engelleme için önce gelen mesajın sonunda bir kod var o kodu bir yere yazın.

Adım 2: Şimdi Mesajlar menüsünün üstündeki ayarlar sekmesine girin.

Adım 3: Bir kuruluştan gelen bir mesajı engellemek istiyorsanız, Engelle sekmesine girin ve kutucuğa az önce kaydettiğiniz kodu yazın. Bu kodu içeren mesajlar artık size gelmeyecek.

 

iOS telefonlar istenmeyen SMS’ler nasıl engellenir?

Adım 1: Mesajlar uygulamasında, sohbeti açın, kişinin adına veya telefon numarasına dokunun. Bilgi ekranının en altına gidin ve ardından Uyarıları Gizle’ye dokunun.

Adım 2: Ayarlar menüsüne girin ve Mesajlar’a gidin. Sonra tek bir dokunuşla Bilinmeyenleri Filtrele’yi açın.

Uygulamada bilinmeyenler adı verilen ayrı bir kategori olacak ve buraya düşen iletilerin bildirimlerini almayacaksınız.

 

Cep telefonumuza sürekli reklam, politika, ticaret ve benzeri amaçlar için gelen SMS mesajlarını biliyoruz. Bazen bu durum öyle bir hale gelir ki onları silmekten yoruluruz. Şirketler, kişisel çıkarları için izinsiz SMS gönderir. Halkın görüşü, bu durumların cezalandırılması olduğu yönündedir.  Tuşlu bir telefon kullanıyorsanız, mesaj iletim merkezini değiştirseniz bile, bu SMS mesajlarını yarın almaya devam edeceksiniz. Bilgi ve Teknoloji Kurumu bir girişim başlattı ve istenmeyen SMS’lerin önlenmesi için bir hizmet sundu. Artık bir şirket veya kişi istemediğiniz zaman size SMS gönderirse, istenmeyen SMS’leri e-devlet aracılığıyla engelleyebilirsiniz. B234 sms iptal formları web sayfalarında mevcuttur.

  İban No Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Bu önerilere ek olarak, bazı uygulamaların da SMS engelleme filtreleri sunduğunu belirtmekte fayda var. Bu tür konularda uygulamalara güvenmek akıllıca bir çözüm olmaz. Hem Android’de hem de iOS’da istenmeyen SMS’leri nasıl filtreleyeceğinizi size anlattık. Rahatsız edilmeden keyifli zamanlar geçirmeniz dileğiyle…

Temettü Nedir? Temettü Nasıl Hesaplanır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*