Koton Hisse İncelemesi, Koton Halka Arz Oluyor, Hisse İncelemesi

KOTON halka arz oluyor hisse analizi
KOTON halka arz oluyor hisse analizi

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

SPK’nın geçtiğimiz hafta bültende onaylamasıyla birlikte bu yıl halka arz olacak hisseler listesine giren KOTON hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. KOTON hangi fiyattan halka arz oluyor, talep toplama ne zaman? KOTON hisse ve şirket incelemesi ve detaylı analizleri bu sayfamızda olacak. İşte tüm gerçekleriyle KOTON hisse senedi halka arzı ve analizi.

KOTON Ne Zaman Halka Arz Oluyor?

SPK bülteninde geçtiğimiz hafta onay verilen halka arz sonrası detaylar belli olmaya başladı. Öncelikle hangi gün işlem görmeye başlayacağı henüz netleşmiş değil. Ancak talep toplama başladı. Bu da demek oluyor ki bir kaç gün içinde borsada işlem görmeye başlayacak olan yeni bir hissemiz daha olacak ki bunun adı da KOTON. İşlem kodu da yine KOTON şeklinde olacak olan hissenin önümüzdeki hafta borsada işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Bugün itibariyla KOTON hisse senedinde talep toplama başladı. Yani bugünden itibaren KOTON halka arzına katılmak için yatırımcılar başvuruda bulunabiliyor. 30 Nisan ile 3 Mayıs tarihleri arasında talep toplama devam ediyor olacak. Koton şirketi halka arzına katılmak isteyenlerin hesabında nakit bulunması veya teminat göstererek katılım sağlaması mümkün oluyor. Yani hisse senedi yatırım hesaplarınızda boşta duran para olmasa dahi, diğer hisselerinizi teminat göstererek halka arza başvuruda bulunabiliyorsunuz. Tabi hesabınızda bulunan hisselerin teminat gösterilebiliyor olması gerekiyor. Bu anlamda BIST30- BIST50 içerisindeki hisseler kabul görürken BIST100 içerisindeki bazı hisseler teminat yerine geçmiyor.

Bireysele eşit dağılım yoluyla gerçekleşecek olan halka arzda katılımcılara maksimum 65 lot civarında bir pay düşmesi öngörülüyor. Yani çok daha yüksek meblağlarda başvursanız bile bu halka arzdan muhtemelen 65 lot civarında bir pay alımı yapmış olacaksınız. Kalan ücret ise hesabınıza iade olacak. Halka arzda satılacak lot sayısı 136 milyon lot olarak belirlendi. Katılım endeksine uygun olarak halka arz edilen KOTON halka arzında Konsorsiyum liderleri ise Ak ve ş Yatırım oldu.

  Haftalık En Çok Yükselen ve Düşen Hisseler, Bu Hafta Güncel Liste

KOTON hissesinde halka arz fiyatı 30,50 TL olarak belirlendi. Bireysel olarak halka arza katılacak yatırımcıların 75 lot alım girmesi yeterli olacaktır diye düşünüyoruz. Çünkü ortalama 65 lot pay düşmesi bekleniyor.

KOTON Hisse Analizi

Borsa İstanbul’da son yıllarda birçok arz gerçekleşti. Bu halka arzlar içerisinde en çok bilinen firmalardan bir tanesi KOTON olacak. Çünkü bir çoğumuz yıllardır KOTON mağazalarını biliyoruz. Bilmediğimiz bir çok şirket halka arz olurken daha tanıdık, bildik firmaların halka arzına talep fazla olabiliyor. Bu halka arzda nasıl bir talep olacak ve şirket halka arz sonrası ne gibi adımlar atacak önemli.

Hisse işlem görmeye başladıktan sonra detaylı fiyat analizleri, grafik incelemesi, teknik ve temel analiz incelemeleri sayfamızda olacak. Son ayların en çok kaybettiren BIST 30 hissesi olarak dikkat çeke HEKTAŞ analizine göz atabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*