Kredi Kartı Güvenlik Kodu ( CVV ) Nedir?

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Bankalar çok uzun süredir insanların hayatında yer almaktadır. Bunun ana nedeni ise bankalar yaşanan değişimlere kendilerini sürekli olarak entegre ederek yollarına devam etmektedir. Şöyle ki bankalar teknolojiden her zaman en fazla faydalanan ve kendi sistemlerinde her zaman en ileri teknolojiyi kullanan bir yapıdadır. Böylelikle insanlara her zaman en iyi ve en hızlı hizmeti vermektedir. Fakat buna karşılık kuruluş amaçlarından hiçbir zaman sapmamışlardır. Bankaların asıl amacı kazan kazan ilişkisi üzerine kurulmuştur. Bankalar ekonomik olarak zor durumda olan kişilere kredi imkanı sunar. Bu krediyi de faiz oranı ile beraber hesaplayarak bir kazanç sağlar. Bankaların en çok tercih edilen özelliği ise hiç şüphesiz kredi kartı vermesidir. Düzenli gelir sahibi olan kişilere istekleri doğrultusunda kredi kartı vererek harcamalarını bu kart üzerinden yapmalarını sağlamaktadır.

Kredi Kartının Avantajları

Kişilerin kredi kartı kullanmasının ana nedeni ise içerisinde birçok avantajı barındırması gelmektedir. Bu avantajlar doğrultusunda kişiler kredi kartı alır ve bunu kullanır. Kredi kartı düzenli bir kullanım olduğu zaman oldukça avantajlı bir karttır. Çünkü taksit seçeneği, nakit avans seçeneği ve Bonus biriktirmek gibi bir çok seçeneği kendi içerisinde bulundurmaktadır. Ayrıca kredi kartı sayesinde internet üzerinden de alışveriş yapabilirsiniz. Taksit seçeneği kredi kartının kullanılmasındaki ana etkenlerden en önemli olanıdır. Çünkü alınacak olan ürünü taksite böldürerek daha uygun ödeme planı ile satın alırsınız. Böylelikle ekonomik olarak çok fazla sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca bu alışverişler sonucunda biriken bonusları yine bir alışverişte kullanabilirsiniz.

CVV Güvenlik Kodu

Kredi kartlarının arkasında yazan numara bir güvenlik kodudur. Bu kod CVV güvenlik kodu olarak bilinmektedir. Bu kodu genellikle internet üzerinden yaptığımız alışverişlerde kullanırız. CVV kodu sayesinde internet üzerinden yapmış olduğumuz alışverişlerde kartımızın internet şifresi istenmemektedir. Bu ise internetten yaptığımız alışverişlerde ortaya çıkan güvenlik zafiyetini ortadan kaldırmaktadır. Kredi kartınız yıprandığı zaman ya da çok fazla kullanılmadan dolayı bazen CVV kodları silinebilir. Bu gibi durumlarda ise bankayı bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu durumlarda kartı kullanmaya devam edebilirsiniz fakat internet üzerinden alışveriş yapamazsınız.

  Yapı Kredi Kredi Kartlarının Özellikleri

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*