Peşinatsız Araba Nasıl Alınır?

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Günümüzde araba sahibi olmak artık bir ihtiyaç değil hemen hemen bir zorunluluk haline gelmiştir. Çünkü toplu taşıma ve diğer yolculuk seçenekleri kişilere büyük bir zaman kaybı yaşamaktadır. Ayrıca araba sahibi olmak bir nevi yatırım olarak görülmektedir. Zaten trafikte bulunan araç sayısı her gün artış göstermektedir. Fakat araç sahibi olmak artık zor bir seçenek haline gelmektedir. Bu problemi gören bankalar kişilerin daha rahat bir şekilde araç sahibi olabilmesi için taşıt kredisi adı altında bir kredi türü oluşturarak kişilerin araç sahibi olmalarını sağlamaktadır. Fakat kredi ile araç sahibi olurken araç satış fiyatının tamamı kredi olarak verilmemektedir. Araç fiyatının belirli bir kısmı peşinat olarak verilir ve geri kalan kısmı ise kredi olarak kişiye verilmektedir. Bu gibi durumlarda ise kişiye peşinat gerekmektedir. Eğer bir birikim yok ise bu durumda araç sahibi olmak yine zorlaşmaktadır. Fakat yine de peşinat olmadan araç sahibi olmanın birkaç yolu vardır.

Senetle Araç Sahibi Olmak

Araç alırken peşinat gerektiği için bankalar bu konuda devre dışında kalmaktadır. Çünkü taşıt kredisinde araç satış fiyatının belirli bir kısmı kredi olarak verilmektedir. Bu gibi durumlarda ise kişilerin karşısına senet ile araç almak seçeneği çıkmaktadır. Fakat bu yol için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Güvenilir finans kuruluşlarını araştırmanız ve buralardan senet karşılığı kredi ya da araba almanız gerekmektedir. Aksi halde birçok sıkıntı ile karşılaşabilirsiniz.

Kredi İle Araç Sahibi Olmak

Araç firmaları belirli zamanlarda çeşitli kampanyalar yapmaktadır. Sıfır peşinat ile araç satışı yapmaktadır. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken araç firmasının satış ofisine giderek başvuruda bulunmak olacaktır. Araç firmasının anlaşmalı olduğu bankadan sizin adınıza bir kredi başvurusu yapılır. Bu kredi başvurusu onaylanır ise aracınızı direk kredi yolu ile satın alabilirsiniz. Bu seçenek bir önceki seçeneğe göre daha güvenlidir. Bu seçenekte 48 aya kadar vade seçeneğini kullanarak araç sahibi olabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden peşinatsız araç satımı yapan ikinci el araç satış ofislerini inceleyebilir ve size en uygun olan aracı satın alabilirsiniz.

  Hisse Senedi Nasıl Alınır? Hisse Senedi Yatırımları Kazandırır mı?

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*