Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Başvurusu

birleştiren ihtiyaç kredisi 2019
birleştiren ihtiyaç kredisi, ziraat bankası birleştiren ihtiyaç kredisi, birleştiren ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vermiş olduğu müjdeli haber sonrası Ziraat Bankası harekete geçti. Kredi kartı borçlularına umut olan Erdoğan’ın açıklamaları kredi kartından nakit avans çekmiş geri ödeyememiş veya yüksek miktarlarda harcama yapmış ancak minimum asgari tutarı ödeyebilmiş bir çok kredi kartı mağdurunu ilgilendiriyor. Ziraat Bankası hem Ziraat Bankası hem de diğer tüm bankaların kredi kartı borçlulrını kapsayacak bir şekilde birleştiren ihtiyaç kredisi adı altında bir kredi çalışmasını başlattığını duyurdu. Bu makalemizde sizlerle birleştiren ihtiyaç kredisi nedir, kimler birleştiren ihtiyaç kredisinden faydalanabilir gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama sonrası kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenler için yeni bir fırsat doğdu. Yapılan açıklamada Ziraat Bankası üzerinden verilecek kredi üzerinden kredi kartı borçlarının kapatılması mümkün olacak. Kredi kartı borçlarını tek bir çatı altında toplama amacıyla Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi hangi bankaya borcunuz olursa olsun kullanılabiliyor.

  Kredi Kartı Borçlularına Halk Destek Kredisi

Her vatandaşın bu krediden yararlanması ve aylık gelirine göre herkesin borcunu ödemesi sağlanacak. Bu kredi Ziraat Bankası tarafından sunulurken, yeni bir uygulama ile diğer sistemlere göre özel bir kredi imkanı tanındığı belirtildi. Bu uygulamadan hem Ziraat Bankası kredi kartı müşterileri hem de diğer bankaların kredi kartı müşterileri faydalanabilecek. Bireysel müşteriler için sunulan bu imkan, herkesin gelirine göre ödeme planı ile uygun koşullarda ödeme imkanları tanıyor.

Ziraat Bankasından Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Kredi sistemindeki temel amaç, Ziraat Bankası veya diğer bankaların müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi ve finansal yapılarının güçlendirilmesi olarak görülüyor. Bu kredi normal şartlarda diğer banka kredileri ve kredi kartı faizleri oranlarına göre daha düşük bir oran sağlıyor. Bu sayede düşük faiz ve uygun ödeme şartları ile krediden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Büyük bir fırsat olarak görülen ziraat bankası birleştiren ihtiyaç kredisi 24 aya kadar veya 60 aya kadar vadeler ile uygulanabiliyor. Eğer, krediden 24 ay vade ile yararlanmak isterseniz, aylık %1,10 oranla kredi kullanabilirsiniz. Eğer, 60 aya kadar vade ile yararlanmak isterseniz, aylık %1,20 oranla kullanabilirsiniz. 31 Aralık 2018 itibarı ile kredi kartı borçlanmasına girmiş olan kişiler bu vade ve faiz oranlarında faydalanabilir.

Borç yükü sıkıntısı yaşayan insanlar, ziraat bankası birleştiren ihtiyaç kredisi ile üstlerinde bulunan anapara ve faiz yükünde tek kalemde kurtulabilecek. Ziraat Bankası şubelerine başvurarak, kredi talebinde bulunduğunuzda kredi miktarına göre ödeme planları değişiyor. Örneğin, 24 ay vadeli ve 20.000 TL miktarlı bir kredi için aylık 977 TL ödeme tutarı çıkarılıyor. Bu sayede 24 ay sonunda 23.448 TL geri ödeme ile borcunuz tamamlanıyor.   

Kredi Kartı Borçları Nasıl Taksitlendirilecek?

Birleştiren İhtiyaç Kredisi, çoğu müşterinin kredi kartı borçlarını tek çatı altında toplayacak. Taksitlendirmelerin nasıl yapılacağı da çoğu müşterinin kafasını karıştırmıştır. Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi’nin taksit seçenekleri şu şekildedir:

Kredi Miktarı Ödeme Süresi Taksit Tutarı Geri Ödeme Miktarı
10.000 TL 12 Ay 906 TL 10.872 TL
20.000 TL 12 Ay 1813 TL 21.757 TL
30.000 TL 12 Ay 2719 TL 32.635 TL
10.000 TL 24 Ay 488 TL 11.712 TL
20.000 TL 24 Ay 977 TL 23.448 TL
30.000 TL 24 Ay 1466 TL 35.184 TL
  Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2022

Dikkat : Ziraat Bankası tarafından başlatılan Birleştiren İhtiyaç Kredisi 31 Aralık 2018 tarihine kadar olan bırçları kapsamaktadır. 31 Aralık sonrası oluşan borçlar için Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvurusu yapılamaz. Nakit avans ve kredi kartı harcaması sebebiyle edinilmiş borçların ekstrelerini götürerek Ziraat Bankası’ndan Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*