Ziraat İnternet Bankacılığı Şifre Alma

ziraat bankası internet şifresi alma
ziraat bankası internet şifresi alma

Bilindiği üzere ülkemizin en önemli bankalarının başında Ziraat Bankası gelmektedir. Osmanlı Döneminden itibaren varlığını devam ettiren bu banka her geçen gün kendini daha da geliştirmektedir. Yurtdışında ve ülkemizde de en çok şubesi olan bankalardan biri olan Ziraat, tam anlamıyla dev bir kurum.

Bu dev durumda işlem yapmak için illa ki şubeye gitmenize gerek yok. İnternet bankacılığı ile de bütün işlemlerinizi şubeye gitmeden halledebilirsiniz. Mobil ve internet bankacılığı bu noktada müşterilerine yardımcı olmaktadır.

  Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası İnternet Şifresi Alma

Ziraat Bankası’nı internet üzerinden kullanmak istiyorsanız, ilk olarak kendinize özel bir şifre almanız gerekmektedir. Bu şifreyi aldıktan sonra dilediğiniz işlemi tek tıkla halledebileceğinizi biliyor musunuz? Ziraat Bankasından şifre almak için aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz:

Ziraat Bankası’nın internet bankacılığını kullanmak isteyenlerin mutlaka şifresinin olması gerekmektedir. Şifreniz yoksa, şubeye gitmeden de şifre oluşturabilirsiniz. Bu noktada Ziraat Bankası müşterilerine yardımcı olmak için onlara her türlü kolaylığı sunmaktadır.

İlk olarak yapmanız gerek şey, Ziraat Bankası’nın online sayfasına girmek. Burada sağ üst kısımda bulunan Online Başvuru yerine tıklayın. Karşınıza bir pencere açılacak. Bu pencereden giriş yaptıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, telefon numaranızı ve güvenlik kodunu belirtilen alanlara girin ve Giriş tuşuna basın. Bundan sonra karşınıza bazı sorular çıkacaktır, bu sorulara doğru cevap veriniz. En son banka, sizden bir şifre belirlemenizi isteyecek.

Şifrenizi oluşturduktan sonra bankanız sizlere bir SMS gönderecektir. Bu onay mesajından sonra şifreniz oluşturulacaktır.

Ziraat Bankası Şifresimi Unuttum

Ziraat Bankası’nın şifresini unuttuysanız, şubeye gitmenize gerek yok. Şubeye giderek de yeni şifre alabilirsiniz ancak bu sizin için zaman kaybı olacaktır. Ziraat Bankası İnternet bankacılığı şifrenizi unutmanız halinde, sizler için sıraladığımız adımları takip ederek, şifrenizi geri alabilirsiniz.

Telefon yolu ile internet bankacılığı şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bunun için bankanın kurumsal numarası olan 444 00 00 arayarak şifre unuttum diyebilirsiniz. Yeni bir şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat bankası internet şifrenizi yenilemek için en çok kullanılan yöntem internet üzerinden şifre yenileme yöntemidir. En çok kullanılmasının nedeni en kolay yöntem olmasıdır. Çünkü yanınızda kredi veya banka kartınız bulunuyor ve kayıtlı cep telefonunuz bulunuyor ise rahatlıkla Ziraat internet şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Bunun için Ziraat Bankası resmi sitesine giriş yaparak, şifremi unuttum bölümüne tıklayabilirsiniz. Burada sistem sizden bazı bilgileri isteyecektir. Bilgilerinizi teyit ettikten sonra banka sizlere SMS ile onay mesajı gönderecektir. SMS’si onaylamanız halinde şifreniz yenilecektir. Yani Ziraat Bankası internet bankacılığı şifrenizi unutmanız halinde yine internet üzerinde şifre yenileme yapabilirsiniz.

Eğer internet üzerinden Ziraat Bank giriş şifrenizi yenileyemezseniz, size en yakın şubeye giderek bireysel müşteri temsilcinizden destek alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*